خدمات

حسابداری و حسابرسی داخلی و تهیه صورتهای مالی

image
خدمات - 1398/12/19

حسابداری و حسابرسی داخلی و تهیه صورتهای مالی

شرکت خدمات حسابداری مالیاتی حسابان پرستو 36299016 -021 حسابداری و حسابرسی داخلی و تهیه صورتهای مالی

حسابداری و حسابرسی داخلی و تهیه صورتهای مالی

خدمات حسابداری و حسابرسی و تهیه صورتهای مالی

در دنیای امروز گسترش فعالیت های اقتصادی و مالی در داخل کشور و در عرصه ی بین المللی، موجب پدید آمدن نیازهای متفاوتی در بازار کار و سرمایه شده است و سرمایه داران، شرکت ها و افراد فعال در این حوزه  نیازمند کسب اطلاعاتی دقیق و به کارگیری راهکارهای صحیح برای بررسی، کنترل و ثبت مطالبات مالی خود هستند. در گذشته، در هر سازمان دولتی و یا شرکت های خصوصی بخشی با عنوان واحد حسابداری در نظر گرفته می شد و وابسته به میزان گستردگی و حجم کارها افرادی به عنوان کارشناس مالی و حسابدار در این واحد مشغول به فعالیت بوده اند، اما امروزه با به وجود آمدن تغییرات زیادی در نوع فعالیت و نحوه ی کارکرد شرکت ها و موسسات مختلف، به منظور بررسی فعالیت های مالی معمولا این کار برون سپاری می گردد. تغییر نیازها در گذر زمان باعث شد تا مجموعه هایی تحت عنوان شرکت حسابداری به وجود آیند و با تکیه بر دانش، تجربه و تخصص خود بتوانند تمامی کارهای مربوط به حسابرسی و امور مالی و مالیاتی را به صورت اختصاصی به انجام برسانند. قطعا این روش، روشی بسیار دقیق خواهد بود و ضمن ایجاد تعامل با افراد متخصص در این زمینه، اطمینان لازم از انجام کامل و بی نقص کارها را برای کارفرمایان ایجاد می نماید.

 مراجعه به شرکت حسابداری حسابرسی حسابان پرستو و محول کردن امور مالی به آن موجب می گردد که در طی جلساتی که به منظور هماهنگ سازی روال کار برگزار می گردد، صاحبان سرمایه اطلاعات جدیدی در خصوص امر حسابرسی و امور مالیاتی بدست آورده و می توانند با بهره مندی از اطلاعات معتبر و بروز، بهترین تصمیمات را اخذ نمایند. ما به عنوان شرکت حسابداری و حسابرسی فعال در ایران مفتخریم که همواره توانسته ایم گامی مثبت در زمینه ی ارتقا سطح کیفی اطلاعات مالی و هم چنین توسعه و بهینه نمودن سیستم های مدیریتی برداشته وحامی و مشاور خوبی برای متقاضیان ارجمند باشیم و در این راستا، آماده ی ارائه ی خدمات زیر با بهترین کیفیت و بالاترین سطح تعهد و تضمین  به صاحبان مشاغل در تهران و ورامین و ... خواهیم بود.

 

خدمات حسابداری

ما با بهره گیری از نیروهای مجرب و با سابقه، تمامی امور مربوط به حسابداری مرتبط با انواع شرکت ها سهامی خاص، سهامی عام، با مسئولیت محدود، تعاونی و . موسسات ، کارخانجات  و .. را بر عهده گرفته و بدین منظور امکان اعزام حسابدار، مدیر و مشاور مالی، به صورت پاره وقت و تمام وقت به مراکز نامبرده مقدور می باشد. از جمله مواردی که در زمینه حسابداری ارائه خواهد شد عبارتند از:

 تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیاتی و مالیات بر ارزش افزوده، تنظیم دفاتر قانونی، ثبت اسناد و تهیه صورت های مالی از روی اسناد ناقص، ارائه ی گزارش های محاسباتی و مالی، طراحی کدینگ، ترجمه و تبدیل صورت های مالی  ( انگلیسی- فارسی )

 

خدمات مالی

  1. حسابداری دستی و نرم افزاری
  2. اصلاح و بستن حساب ها
  3. تهیه گزارشات داخلی و مدیریت
  4. تجزیه و تحلیل وضعیت شرکت و تهیه گزارش تحلیلی
  5. ایجاد رویه های مناسب هر شرکت جهت کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری
  6. تهیه و تنظیم بودجه سال های آتی ( بر اساس چشم انداز شرکت )

 

خدمات حسابرسی و نظارت مالی

یکی دیگر از خدمات شرکت حسابداری حسابرسی حسابان پرستو ، ارائه ی خدمات  حسابرسی می باشد. در این پروسه به صورت اختصاصی به بررسی و ارزیابی درصد کارآمد بودن انواع منابع درون سازمانی پرداخته می شود و هدف نهایی افزایش دادن میزان کارایی و استفاده ی بهینه از امکانات در درون آن سازمان می باشد که در نهایت از دیدگاه اقتصادی موجب کاهش ریسک در نحوه ی عملکرد و عملیات آن شرکت، سازمان یا موسسه می گردد. حسابرسی صورتهای مالی، حسابرسی داخلی، بررسی اجمالی صورتهای مالی، حسابرسی مالیاتی، حسابرسی عملیاتی و همچنین اجرای روشهای توافقی رسیدگی به حسابها و یا صورتهای مالی، ارائه گزارش حسابرسی مالی شرکتها جهت ارائه به بانکها و موسسات مالی و اعتباری جهت اخذ وام و تسهیلات و یا ارائه به شرکتهای کارفرمای دولتی، پذیرش مسئولیت بازرسی قانونی جهت شرکتهایی که مطابق مفاد قانون تجارت ملزم به تعیین بازرس قانونی هستند.

 

ارائه خدمات حسابرسی

خدمات حسابرسی عملیاتی است که در آن کلیه فرآیندهای مالی و اسناد مربوط به آنها توسط تیمی مجرب مورد بازبینی و بررسی قرار می گیرد تا هر گونه مغایرت و خلاء ناشی از نقص مدارک عملکرد در این اسناد مشخص شود و تدابیری برای حل آن صورت پذیرد. حسابرسی معمولا به ۲ صورت داخلی و خارجی صورت می‌گیرد که حسابرسی داخلی هر ۳ ماه یا ۶ ماه یک بار در هر شرکت و سازمان زیر نظر مدیران ارشد انجام می‌پذیرد، اما حسابرسی خارجی به دستور سازمان های نظارتی باید توسط کارشناسان حسابرسی انجام گیرد که مهمترین هدف این حسابرسی، بررسی عملکرد مالی شرکت ها و ارائه گزارشات لازم به ارگان ها و بانک های مربوطه میباشد. در حال حاضر شرکت های زیادی خدمات حسابرسی را به بهترین نحو انجام می دهند زیرا در این شرکت‌ها یک تیم مجرب و حرفه ای وجود دارد که این عملیات را زیر نظر دارند.

  • خدمات حسابرسی مالی

یکی از انواع خدمات حسابرسی، مشاوره حسابرسی صورت های مالی می باشد که در اینجا لازم است ابتدا با انواع صورت های مالی آشنا شوید. توجه داشته باشید که این موارد شامل انواع ترازنامه، صورت سود و زیان جامع، صورت وجوه نقد و صورت سود و زیان می شود. حسابرسی صورت های مالی به این منظور انجام می گیرد که اطمینان کامل به دست آید که همه اسناد مربوط به صورت های مالی دقیقا با استانداردهای آن تطابق داشته است. مواردی که خدمات حسابرسی به صورت مشاوره حسابرسی صورت های مالی باید بررسی شود شامل ارزیابی، نحوه ارائه، کامل بودن، مشخص کردن کلیه اهداف حسابرسی و اقلام مندرج در صورتهای مالی می باشد. در واقع هدف اصلی از این نوع حسابرسی ارزش و اعتبار دهی به صورتهای مالی می باشد.

  • خدمات حسابرسی مالیاتی

یکی از مهمترین موارد که در هر شرکت و سازمانی به آن پرداخته می‌شود، پرداخت مالیات می باشد که این امر در هر کسب و کاری جایگاه ویژه و خاص خود را دارد. با توجه به این اهمیت استفاده از خدمات حسابرسی مالیاتی می‌تواند به شرکت ها جهت ارائه مدارک کافی و ثبت و نگهداری آنها کمک کند. مهمترین خدمات حسابرسی مالیاتی شامل تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیاتی، تسویه حساب و بخشودگی های مالیاتی، قانون امکان افشای داوطلبانه، تعیین نماینده قانونی، ارائه گزارشات فصلی و ارائه اسناد مالیات بر ارزش افزوده می شود. داشتن دانش لازم جهت حمایت از مشتریان می‌تواند شرکت ها و سازمان ها را در رسیدن به اهداف خود یاری کند.

  • خدمات حسابرسی عملیاتی

خدمات حسابرسی عملیاتی از جمله مهمترین انواع خدمات حسابرسی است که جهت کارایی، اثربخشی و صرفه اقتصادی انجام می شود. با توجه به اینکه حسابرسی عملیاتی برای اثربخشی فعالیت های قسمت های مختلف انجام می‌گیرد و اهداف مهمی از جمله حسابرسی عملیاتی با هدف کارایی، حسابرسی عملیاتی با هدف توجیه اقتصادی و به صرفه بودن و حسابرسی عملیاتی با هدف اثربخشی و اجرای برنامه می باشد  لازم است که خدمات حسابرسی توسط افراد مجرب انجام گیرد. علاوه بر این  نتایج و گزارشات حسابرسی عملیاتی در تصمیمات مدیریتی نقش بسیار مهمی دارد زیرا مدیران که امر تصمیم گیری را بر عهده دارند، از طریق نتایج همین حسابرسی نسبت به عملکرد مالی شرکت خود تصمیم گیری می کند و نتایج این حسابرسی می توانند موجب تغییر استراتژی های مالی شرکت شود. در نتیجه لازم است که حسابرسی عملیاتی با دقت و تخصص ویژه ای توسط تیمی با تجربه انجام پذیرد.

  • خدمات حسابرسی داخلی

در هر شرکت و سازمانی لازم است که حسابرسی به ۲ صورت داخلی و خارجی انجام گیرد که در روش داخلی این عملیات توسط کارشناسان خود شرکت صورت می پذیرد و سیستم مالی شرکت در جهت اثر بخش بودن  و کیفیت، مورد بررسی قرار میگیرد. در حسابرسی داخلی مهمترین هدف ارزیابی، به صرفه بودن واحدهای مختلف سازمان ها می باشد و همچنین کارایی آنها نیز مورد بررسی قرار می گیرد. توجه داشته باشید که حسابرس داخلی باید کاملا اختیارعمل داشته باشد و تمامی اسناد مالی شرکت در دسترس وی باشد تا بتواند گزارش بررسی های خود را ارائه کند. کمک گرفتن از شرکت هایی که ارائه خدمات حسابرسی داخلی را بر عهده دارند می‌توانند به هر سازمان جهت رشد و ترقی کمک کند.

 

هزینه خدمات حسابرسی

هزینه حسابرسی در هر سالی با توجه به موارد مختلفی مشخص می شود اما معمولا حق الزحمه خدمات حسابرسی شامل هزینه ساعت کار مستقیم حسابرسان طبق بودجه ساعتی برآورد می گردد و هزینه سربار نیز قابل تخصیص می باشد. طبق آیین نامه ای که در سال ۱۳۹۷ جهت تعیین حق الزحمه خدمات حسابرسی جامعه حسابداران رسمی ایران محاسبه شده است حق الزحمه کمک حسابرس تقریبا نصف حق الزحمه حسابرس میباشد و حسابرس ارشد نیز باید دو برابر حق الزحمه حسابرس پول دریافت کنند. اگر بخواهیم از حسابرسی که کمترین حق الزحمه را دریافت می کند شروع کنیم و به حسابرسی برسیم که بیشترین حق الزحمه را دریافت می کند اینگونه می توانیم  این موارد را لیست کنیم:

کمک حسابرس

حسابرس

حسابرس ارشد

سرپرست حسابرسی

سرپرست ارشد حسابرسی

مدیریت حسابرسی

شریک حسابرسی

توجه داشته باشید که برای هر کار حسابرسی باید فرم برآورد بودجه ساعتی انجام آن به همراه مستندات برآورد بودجه تهیه و تنظیم شود همچنین عدم رعایت قوانین و ضوابط این آیین نامه امتیاز پرسشنامه های موضوع ماده ۳۱ موثر بوده در طبقه بندی حسابداران رسمی شاغل و همه موسسات حسابداری لحاظ می شود. همچنین دقت کنید که عدم رعایت این ضوابط و قوانین موجب اعمال تنبیهات انضباطی ردیف‌ شش جدول تخلفات و تنبیهات انضباطی قوانین خواهد شد.


خدمات و فعالیت های مالی و حسابداری شرکت حسابداری حسابان پرستو

انجام کلیه امور حسابداری و مالی شرکت ها (سهامی خاص ، سهامی عام ، مسئولیت محدود و تعاونی ) ، تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیاتی و دفاتر قانونی طبق آیین‌‌نامه تحریر دفاتر قانونی ، مالیات های مستقیم ، تنظیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده و لیست صورت معاملات فصلی موضوع ماده ۱۶۹ ، اعزام نیروی حسابداری از حسابدار تا مدیر و مشاور مالی و مالیاتی با سوابق مفید (تمام وقت یا پاره وقت)، نظارت و پشتیبانی مستمر نیروهای اعزامی به شرکت ها و موسسات مشاوره ، ارائه نصب و راه اندازی نرم افزارهای مناسب مالی ، انبار ، حقوق و دستمزد شرکت ها ، موسسات  ، کارخانجات ، اصناف و مشاغل خاص با توجه به نوع فعالیت آنها ، تبدیل سیستم دستی مالی به مکانیزه ارائه سیستم مالی مناسب جهت شرکتهای جدیدالتاسیس یا شرکت های با سیستم مالی نامرتب ثبت سند حسابداری (جاری معوقه) ، طراحی کدینگ اصولی در سطوح مختلف سیستم های مکانیزه و اصلاح کدینگ نامناسب.

تهیه صورتهای مالی اشخاص حقیقی و حقوقی و صورتهای مالی تلفیقی گروه شرکتها طبق ضوابط و استانداردهای ملی ، تهیه صورتهای مالی از روی اسناد و مدارک ناقص ، تهیه انواع گزارشات مالی و تجزیه و تحلیل صورت‌های مالی ، تهیه سایر گزارشات مالی و محاسباتی خاص ، اجرای عملیات اصلاح و بستن حساب ها ، اجرای عملیات اصلاح حساب و رفع اختلاف حساب با سایر شرکت ها ، انجام و بررسی مسائل حل اختلاف مالی فی مابین شرکاء در سنوات جاری و گذشته ، تهیه آیین‌نامه‌ها و دستورالعملهای مالی و کنترل داخلی و بهینه سازی سیستم های مالی ، ارائه خدمات مشاوره ای  در امور مالیاتی ، بیمه، بانکی و تهیه لوایح و دفاعیه های مالیاتی و حضور درهیات های حل اختلاف مالیاتی ، مشاوره تخصصی مدیریت ، مالی و سرمایه گذاری ، تهیه و تنظیم طرح های توجیهی فنی و اقتصادی ( BUSINESS PLAN ) بصورت کاملا تخصصی ، مشاوره و انجام تخصصی فعالیتهای آماری و پ‍ژوهشی ، تجزیه و تحلیلهای آماری و توسط متخصصین حسابداری ، حسابداری پیمانکاری و تنظیم صورت وضعیت پروژه‌های عمرانی ، کنترل خط تولید و بهای تمام شده و انجام عملیات انبار گردانی و سیستم‌های انبارداری، کدینگ کالا و کنترل موجودی .

آموزش حسابداری و حسابرسی کاربردی به پرسنل مالی شرکتها و موسسات ، انجام انواع خدمات حسابرسی شامل ؛ حسابرسی صورتهای مالی ، بررسی اجمالی صورتهای مالی ، حسابرسی مالیاتی ، حسابرسی عملیاتی و اجرای روشهای توافقی ، رسیدگی به صورتهای مالی و انجام حسابرسی داخلی ، انجام امور انبارگردانی با نیروهای متخصص طبق اصول و استانداردهای حسابداری به همراه دستورالعمل انبارگردانی ابتدا تا ارائه گزارش کسر و اضافات به مدیریت ، انجام بازرسی قانونی شرکتهایی که مطابق مفاد قانون تجارت ملزم به تعیین بازرس قانونی هستند ، ارائه گزارشهای حسابرسی مورد نیاز بانکها جهت اعطای تسهیلات ، تنظیم تراز و مدارک وام بانکی و پیگیری تا مرحله دریافت وام ، انجام حسابداری مربوط به امور ورشکستگی و مدیریت تسویه با همراهی وکیل شرکتی مجرب و کارشناسان رسمی دادگستری و حسابداران رسمی

 

تماس با ما:

021-36299016

021-36294375

021-36278068

تلگرام و واتس اپ: 4526950-0910    7547272-0936

آیدی تلگرام: mhpress@

اینستاگرام: hesabdari.hesaban@

hidden

©1398 - ساخته شده با ♡ و مقدار زیادی ☕ | طراحی و توسعه توسط پارس فرتاک